Videoblogi

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #20

Elusama Elukeskkonna Poole alustab versiooniga 2.0 ning kolime saate Facebooki otsevideo vormi. Edaspidi esmaspäeviti kell 12!

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #19

Seekordsel hilisel pühapäeva õhtul räägivad Henri ja Madis möödunud nädala lahingutest ajalehe Põhjarannik veergudel, Arvamusfestivali muljetest ja üle-Eestilisest metsameeleavaldusest. Kas Sina oled juba metsapetitsioonile allkirja andnud?

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #18

Seekord on juttu suvistest salakohtumistest, mõistete tõlkimisest, konfliktsest koosloomest ja tulevast Metsameeleavaldusest.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #17

Seekord leidsid Madis ja Henri end Ida-Virumaa kandist!

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #16

Seekordne nädalakokkuvõte kahe keskkonnakaitsja silmade läbi.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #15

Seekord istuvad Eesti Rohelise Liikumise Henri ja Madis kusagil paksus metsas ja arutlevad, kuidas nad sinna jõudsid ja mis nad seal tegid. Teemadeks süvakohanemine, energiajulgeolek ja vikatid. Palju sääski ja vähe õhtupäikest = lühike video :)
 

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #14

Sel nädalal vestlevad Madis ja Henri noorte klimaaktivistide kohtukaebusest, õlitehaste tasuvusest, rahvaalgatuste tugevustest ja nõrkustest ja mõtisklevad, miks peab üldse keskkonda kaitsma.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #13

Sel nädalal räägivad Henri ja Madis hiljuti toimunud Eesti Rohelise Liikumise suvekoolist "Mis on toidu hind?" ning õiglase ülemineku ümarlauast Ida-Virumaal.
 

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #12

Sel nädalal räägivad Henri ja Madis Siberis lõõmavast kuumalainest, teadlaste hoiatustest ja soovitustest, kuidas ökoloogilist katastroofi leevendada, tasamajandusest, India kivisöe kaevandustest ning sellest, kes on eestis põlisrahvas või mitte.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #11

Madis ja Henri muljetavad 18. juunil 2020 toimunud rongkäigust Eesti metsade laastamise lõpetamiseks. Uuri lisa: https://www.facebook.com/Extinction-Rebellion-Tallinn-111067143809317/
 

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #10

Seekord räägivad Henri ja Madis lageraietest, protestidest ja tuumajäätmetest!

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #8

Sel nädalal teemaks: õlitehased (jätkuvalt!), õiglane üleminek, Soome kliimaneutraalsus, Teaduste Akadeemia soovitused kriisist väljumiseks ja muudki.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #7

Selles episoodis pajatavad Henri ja Madis metsast, majandusest ja kapitalismist - ikka läbi elusama elukeskkonna võtme.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #6

Seekord puudutame teemasid nagu kodanikeühenduste päring Euroopa Komisjonile seoses õlitehastega, süsiniku püüdmine ja kasutamine, õiglane üleminek, COP26, igikeltsast välja sulavad üllatused, maaelu ja muidugi Madise sotsiaalmeedia uus kaanepilt.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #5

Seekordses episoodis räägivad Madis ja Henri maalekolimisest, kliimakaebuse reaktsioonidest, “ebaloogilistest” keskkonnatasudest, Costa Ricast, tuleviku ja mineviku keskkonnakaitsest, lihttehnoloogiast, linnade laienemisest, raha printimisest, tasaarengust ja koroona-teletupsudest.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #4

Henri ja Madis lahkamas nädala keskkonnateemasid. Seekord fookuses Eesti esimene kliimakaebus ja poliitikute reaktsioonid, veelkord film Planet of the Humans, üraskid ja looduse reklaamimine.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #3

Videoblogis räägitakse õlitehastest, koroonakriisi tulevikumõjudest ja filmist "Planet of the Humans".

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #2

Seekordsed teemad on CO2 kaubandus, müstiline põlevkivi, tasaareng, koroona-järgne narratiivide sõda ja virtuaalne kultuurinurk.

ERLi videoblogi: Elusama Elukeskkonna Poole #1

Lükkame käima Eesti Rohelise Liikumise video-blogi! Kuigi tundub, et maailm on pandud pausile, toimub taustal ikkagi keskkonnakaitse edasi. Selle muredest ja rõõmudest vestlevad ERLi projektijuhi Henri ja huvikaitse ekspert Madis. Seekordseteks teemadeks koroonakriis, süsteemimuutus, kliima-aktivism ja ise toidu kasvatamine.