Seminarid

Seminaridel käsitletakse erinevaid aktuaalseid ja tähelepanu vajavaid keskkonnateemasid. Seminaride eesmärgiks on lisaks teema eestvedaja kuulamisele  ka ise aktiivselt kaasa mõelda – teretulnud on küsimuste küsimine, arutelude tekkimine nii esineja kui ka teiste seminaril osalejate vahel. Seminaridele pole piiratud arv kohti - oodatud on nii palju osalejaid, kui ruum vähegi mahutab.

Infot seminaride kohta leiab Eesti Rohelise Liikumise kodulehelt, Facebookist ja Rohelise Tee Õhtu Facebooki lehelt. Mõtete ja küsimuste puhul kirjutada kairoheline.ee

 

Seminarid aastal 2017

Pealkiri: Filmiõhtu ja arutelu: minimalistlik tarbimine
Aeg: 27.02
Koht: Genialistide Klubi

Sisu: Vaatasime filmi minimalismist - eluviisist, mille moto on “vähem on rohkem”. Mõtlesime asjadest keskkonna, tarbimise ja inimhinge seisukohalt. Pärast filmi arutlesime väiksemates gruppides vabalt edasi nii filmis nähtu, kuuldu kui enda kogemuse põhjal.

Seminarid aastal 2016

Pealkiri: Mürgine mikroprügi - teekond dušigeelist merre ja sinu taldrikule
Aeg: 31.03
Koht: Tartu Loodusmaja
Esinejad: Kati Lind (TTÜ)

Sisu: Tutvustatakse lähemalt, mis on mikroprügi, miks see halb on ning kuidas see meieni tagasi jõuab. Räägitakse siiani läbi viidud prügikogumisest, tutvustatakse pildimaterjale ning lisaks on võimalus näha ka juba merest välja korjatud mikroprügi.

 

Pealkiri: Keskkonnakaitse ja inimõiguste puutepunktid
Aeg: 01.11/ 07.11
Koht: Tartu Loodusmaja/ Eesti Loodusmuuseum
Esinejad: Sigrid Solnik (AKÜ) ja Siim Vahtrus (KÕK)

Sisu: Seekordsel seminaril arutleme keskkonnakaitse ja inimõiguste ühise osa üle. Kas elamine hoitud ja tervisele kasulikult mõjuvas keskkonnas pole mitte üks inimeste õigustest? 

Seminarid aastal 2015

Pealkiri: Kes on kliimapagulased?
Aeg: 01.12/ 09.12
Koht: Tartu Loodusmaja/ Eesti Loodusmuuseum
Esinejad: Ain Kallis (Keskkonnaagentuur), Helga Kalm (RKK)

Sisu: Antud seminari eesmärgiks oli avada pagulaskriisi tagamaid pikemas perspektiivis, vaadata, miks inimesed on sunnitud oma kodudest lahkuma ja milline roll on selles kliimamuutustel. 

 

Pealkiri: Mida teha e-jäätmetega?
Aeg: 23.11
Koht: Tartu Loodusmaja
Esinejad: Peeter Eek (Keskkonnaministeerium), Kadri Varjak (MTÜ Tehnikaringlus)

Sisu: Terve päeva vältel oli Loodusmajja võimalik tuua oma vana tehnikat, mis saadeti MTÜ Tehnikaringlusse. Seminaril räägiti elektrooniliste jäätmete tekkimisega seotud probleemidest ja nende lahendamise võimalustest nii globaalses kui ka Eesti mastaabis.