Inimesed

Kärt Puusepp

Projektijuht
kart@roheline.ee

Eesti Rohelises Liikumises olen 2020. aasta lõpuni kahe projekti koordinaator. Mind on alati huvitanud ühiskonnas toimivad protsessid, mis suunas mind juba gümnaasiumis ühiskonna- ja keskkonnaharusse õppima. Gümnaasiumis hakkas mulle rohkem huvi pakkuma inimene ise, sest tundsin, et ilma inimest tundmata on pea igal elualal natuke keerulisem tegutseda. See viis mind psühholoogiaõpinguteni Tartu Ülikoolis, kust ma 2019. aasta kevadel ka bakalaureusekraadi sain.

Selleks ajaks oli mul kujunenud väga selge arusaam, et kliima- ja keskkonnateemad peavad saama mu töö osaks. 2020. aasta septembri seisuga on mul teadusmagistri kraad psühholoogias (keskkonnapsühholoogia) Groningeni Ülikoolist Hollandis. Magistritöö raames puutusin kokku keskkonnasõbralike kodanikualgatuste teemaga ning kuidas need mõjutavad inimeste rahvusgruppi kuulumisega seotud identiteeti ning selle kaudu nende keskkonnasõbralikku käitumist. Õpingud on näidanud mulle, et kuigi selliseid asju on väga vinge uurida, siis kliimakriis ja muud keskkonnaprobleemid ei oota, et me kõik välja selgitaks ja alles siis rakendama hakkaks. Seega on mul väga hea meel Eesti Rohelise Liikumisega liitumise üle!

Minu huvid kogu sellel teekonnal on hõlmanud nii plastiku- kui prügiprobleeme, tarbimise vähendamist, tarku tehnoloogilisi lahendusi ja nendesse usu kaotamist, kliimakriisi, deep adaptation-it, inimeste identiteeti ja väga palju muud. 

Kui tekkis mõtteid või küsimusi, kirjuta mulle julgelt!