Projekti uudised

Projekti uudised

Videokonkurss lõppenud!

12:45 09. juuli 2018

 

 

14.juunil lõppes projekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” videokonkurss, kuhu laekus ühtekokku 12 keskkonnateemalist videot.

 

 

Videosid hindas viieliikmeline žürii koosseisus Kairi Leivo (Viljandi Pärimusmuusika Festival), Urmas Reisberg (Tartu Kõrgem Kunstikool), Eduards Lakis (vabakutseline filmitegija), Lilija Apine (keskkonnaekspert), Anna Trei (Eesti Roheline Liikumine). Videode puhul hinnati nii tehnilist kui ka sisulist külge, kaasa arvatud video teema vastavust konkursi temaatikale.

 

Võitjad selgitati välja kahes kategoorias, kus mõlemas oli peaauhinnaks komplekt pääsmeid Eesti ja Läti suve oodatuimatele pidustustele - kaks piletit Viljandi Pärimusmuusika Festivalile ja kaks piletit Positivuse muusikafestivalile.

 

Filmitudengi kategoorias, kus osalesid filmindust õppivad noored, tuli žürii otsusel võitjaks Läti autorite Ieva Zariņa, Anna Zaķe ja Beatrise Krūmiņa loodud video pealkirjaga “Nähtamatult looduses”. Hindajad leidsid, et antud klipi puhul olid sõnum ja kaadrid väga kenasti kooskõlas, klipi mõte arusaadavalt ja lihtsalt moel välja toodud ning et hoolimata kiirest montaažist tekitab rahustava tunde. Video nähtav siin: https://www.facebook.com/eestirohelineliikumine/videos/10160501109170301/

 

Filmihuvilise kategoorias hinnati parimaks töö, mille autoriteks Margarete Pruus, Karl-Robert Kurm, Raimond Kurm, Kaia Solnik, Martin-Ott Sülla. Videoga pöörasid autorid tähelepanu sellele, kuidas loodus on meie sõber, kellega peaks ka sõbralikult ümber käima. Žürii hinnangul oli leitud loominguline vinkel vastutustunde olulisuse esile toomiseks. Video nähtav siin: https://www.facebook.com/eestirohelineliikumine/videos/10160497033055301/


Välja loositi ka mitmeid teisi auhindu sponsoritelt Südamemuusika Festival, Biomarket, Soorebase talu ja MTÜ Loodusajakiri. Parima operaatoritöö eest sai näiteks eripreemia Kristin Hansen oma videoga “Connection is Freedom”.